Karageny hybrydowe

Polecamy Państwu karageny hybrydowe serii DANGEL 4300. Seria DANGEL 4300 to wysokiej jakości karageny hybrydowe należący do nowej generacji produktów DAN-POL. Zalecane są szczególnie do przygotowywania solanek nastrzykowych i zalewowych, stowanych w produkcji zarówno wędzonek z całych mięśni jak i produktów restrukturyzowanych.

Karageny hybrydowe wykazują niezwykle silne powinowactwo do białek mięsa, oddziaływując synergistycznie z innymi dodatkami funkcjonalnymi takimi jak białka zwierzęce (kolagenowe oraz białka mleka) i białka sojowe, skrobie, gumy oraz błonniki, które powszechnie stosowane są w przetwórstwie. Charakteryzują się uniwersalnością zastosowań oraz metod aplikacji. Mogą być dodawane podczas kutrowania, mieszania oraz jako składnik solanek peklujących zarówno nastrzykowych, jak i zalewowych. Tworząc roztwory tiksotropowe (pseudoplastyczne) mają ograniczoną sedymentację, jak również zmniejszają osiadanie na filtrach nastrzykiwarek innych składników solanek takich jak: białka, skrobie itp.

Karageny hybrydowe w produktach pakowanych próżniowo oraz MAP i CAP ograniczają znacząco podcieki, wywołane procesami synerezy matrycy białkowo-hydrokoloidowej. Tworzą stabilny żel nawet podczas wysokotemperaturowej obróbki cieplnej, dzięki czemu mogą być stosowane w produkcji konserw sterylizowanych. Stanowią również doskonały dodatek do kiełbas parzonych i wędlin blokowych wysokowydajnych. Stosowane w wędzonkach zapewniają uzyskanie wysokich wydajności końcowych.